Güneş Enerji Sistemi Sigortası

Bize Ulaşın

GES / Güneş Enerji Sistemi Sigortası

GES SİGORTA UYGULAMALARI/GİRİŞ
Dünya nüfusunun artması, sanayi ve teknolojinin gelişmesi; ihtiyaçlarında artmasına sebebiyet vermektedir. Bu ihtiyaçlardan birisi de enerjidir… Günümüzde enerji ihtiyacı; kömür, petrol, doğalgaz vb. kaynaklardan temin edilmektedir. Bu kaynakların rezervlerinin sınırlı olması ve ekolojik dengeye zarar vermesi alternatif enerji üretiminin doğmasına sebebiyet vermiştir. Yenilenebilir Enerji… GES Yenilenebilir Enerji, sürdürülebilirliği olan kaynaklardan ( rüzgar, güneş, okyanus...) üretildiği için rezervlerinin sınırsız ve ekolojik dengeye zarar vermemesi sebebi ile her geçen gün yaygınlaşmaktadır. Son dönemlerde yükselen bir ivme ile Güneş Enerjisi yatırımları ön plana çıkmaktadır. Her iş alanında olduğu gibi Yenilenebilir Enerji alanında da özellikli riskler bulunmaktadır. Piyasanın zorlu şartlarına karşı, karlılığı artırabilmek, bürokratik uygulamalar, ekonomik dalgalanmalar, enerji fiyatlarının eğrisi, vs. Bir de bu risklere; tesislerin yangın, fırtına, deprem, sel,kar ağırlığı gibi doğal afetlerden kaynaklanan kar kaybı vb. riskler de eklenmektedir.
GES SİGORTA UYGULAMALARI/YÖNTEM
Sigorta şirketlerinin GES’ lerde önem verdiği konular: - Tesisin lokasyonu, Doğal afet ve terör açısından konumu, montaj hesaplamaları, 3.Şahıs riskleri vb.
GES Sigorta Poliçeleri, 2 bölümden meydana gelmektedir: -Montaj Tüm Riskler Sigortası - İşletme Dönemi Sigortası
Montaj Tüm Riskler Sigortası: Güneş Enerjisi Santralinin kurulumu esnasında mevcut makine ve tesislerin; yangın, yıldırım, infilak, sel, seylap, su basması, yağmur, kar, fırtına, yer kayması, toprak çökmesi, kaya düşmesi, hırsızlık, deprem, terör veya önceden bilinmeyen ve ani bir sebeple oluşabilecek risklere karşı yatırımcıları korumaktadır.
İşletme Dönemi Sigortası: Güneş Enerjisi tesisinin kullanıma açıldıktan sonra işletmeleri ve işletme de yer alan makine, elektronik cihazları; sel, deprem, fırtına, yer kayması, yangın, yıldırım, infilak, Hırsızlık, terörizm, sabotaj vs. risklere karşı korumaktadır.
İşletme ve işletme de yer alan makine, elektronik cihazlarda bahsi geçen risklere bağlı olarak cirodaki azalma “ kar kaybı teminatı ” ile teminat altına alınmaktadır.
GES SİGORTA TEKLİF SÜRECİ GES için EPC firması yada yatırımcı fark etmeden örnek bir sigorta teklifi almak için aşağıdaki bilgiler bizler için yeterlidir.
Tesisin Lokasyonu
Tesisin Kapasitesi
Tesisin Bedeli
Güvenlik önlemleri hakkında genel bilgi Sözleşme var ise gönderilmesi

SİZİ DE BEKLERİZ.

Hergün büyüyen müşteri sayımız ve %100 müşteri memnuniyeti ile sizide müşterimiz olmaya bekleriz.

29
Çalışanlar
58
Şehir
97
% Memnuniyet
213546
Müşterimiz

Detaylı bilgi için müşteri hizmetleriz ile irtibata geçebilirsiniz.

Müşterimiz neler söylüyor?

Bizimle iletişime geçin!Müşteri formunu eksiksiz doldurunuz.

En kısa sürede müşteri hizmetlerimiz sizinle irtibata geçecektir.

Gönder

Anlaşmalı Sigorta Şirketleri

HEPSİ 1 SİGORTA birçok sigorta şirketini eş zamanlı olarak sorgular ve ihtiyacınıza uygun en iyi teklifleri getirir.

  •